RC Dobříšek

Naše centrum založily Markéta Svobodová, Petra Štěpová, Jana Zajícová na podzim roku 2001. Občanské sdružení Mateřské centrum Dobříšek bylo zaregistrováno dne 26. 9. 2001. Slavnostní otevření za účasti zástupců města, místních a regionálních médií, zástupkyň Sítě MC, O. Stanislawa Góry a spousty maminek a dětí se uskutečnilo 13. listopadu 2001. Na jaře se MC Dobříšek stalo členem celorepublikové Sítě MC.

Po počátečních letech zaměřených převážně na programy pro maminky na MD se naše činnost začala rozšiřovat nejen na další členy rodin (tatínky, prarodiče), ale také směrem k jiným aktivitám našeho města a dalším neziskovým organizacím. Máme dobrou spolupráci s vedením radnice a obcemi regionu, přispěli jsme k získání titulu Obec přátelská rodině v letech 2008 a 2010. Spolupořádali jsme benefiční akce s cílem pomoci potřebným. Jsme členem Místní akční skupiny regionu Brdy – Vltava.

Zaměřujeme se na preventivní práci v sociální oblasti, spolupracujeme s psychologem. Vytváříme pracovní příležitosti pro rodiče s dětmi, pořádáme vzdělávací kurzy a semináře. Myslíme i na budoucí maminky, a to předporodními kurzy a cvičením pro těhotné, nabízíme laktační poradenství. Každý rok organizujeme o prázdninách 7 turnusů příměstského tábora.

Vybudovali jsme hřiště Noemova archa, které jsme v roce 2011 rekonstruovali a doplnili mimo jiné o prvky pro seniory.

Vzhledem k rozšíření naší cílové skupiny jsme po deseti letech existence změnili název na Rodinné centrum Dobříšek o.s.

Z důvodu účinnosti nového občanského zákona se občanské sdružení dne 17. 6. 2014 přeměnilo rozhodnutím členské schůze v zapsaný spolek - Rodinné centrum Dobříšek, z. s.

Členové Rady 

aktuální stav:

  • Petra Černá

  • Michaela Černá

  • Petra Štochlová

  • Tereza Studená

Kontakt

RC Dobříšek, z. s.
Na Nábřeží 1650
263 01 Dobříš

provozní
tel. 608 906 559

administrativa
tel. 603 199 265

koordinátor
tel.608 459 559

 

Úřední hodiny

Po-Pá 8-12 hod.

 

Sledujte nás i na sociálních sítích.

FBfacebook.com/dobrisek

IGinstagram.com/rc_dobrisek

 

 

Úřední hodiny v RC

Po-Pá 8-12 hod.

 

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode