Světový týden respektu k porodu

06.05.2014 11:40
Letos se už po deváté připojila Česká republika ke Světovému týdnu respektu k porodu. Tato akce vznikla ve Francii a chce upozornit na celospolečenský dopad fenoménu porodu a napomoci prosazování nejnovějších výsledků výzkumů do porodnické praxe, v postkomunistických zemích je zatím stále aktuální i otázka dodržování lidských práv.
Hnutí za aktivní mateřství pořádalo Festival o těhotenství, porodu a rodičovství opět v tradičních prostorách pražského Kina Perštýn.
Akce byly určeny těhotným a jejich rodinným příslušníkům, porodním asistentkám, lékařům a lékařkám, nabízen byl i speciální program pro děti základních a středních škol. 
Po celý týden probíhal doprovodný program – velké množství nejrůznějších přednášek pro rodiče i zdravotníky, diskuse, ochutnávky těhotenského cvičení, právní servis, poradna porodní asistentky, seznámení s možnostmi porodu v České republice i zahraničí.
Jako každý rok se uskutečnila debata nad ústředním tématem Světového týdne respektu k porodu. Tím bylo tentokrát POROD JAKO POSILUJÍCÍ ZKUŠENOST.
 
Podrobnosti o festivalu najdete na internetových stránkách www.respektkporodu.cz.