Tábory 2018

 
Tábory v  roce 2018 byly podpořeny Evropským sociálním fondem a MPSV jakou součást projektu TÝDNY V DUCHU PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ. Reg. číslo projektu: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0007708 

Turnusy

9. 7. – 13. 7. 2018 Výtvarně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

Čeká nás týden plný dobrodružství. Staneme se mladými cestovateli a cestovatelkami, naučíme se, jak si poradit v divočině. Budeme hrát hry, malovat, také si vyrobíme zvířecí pomocníky na dlouhou výpravu. Potkáme domorodé kmeny a poznáme jejich kulturu. 
 

lektorský tým: Miroslava Vtípilová, Anna Vtípilová, Marcela Poborská
 

Miroslava Vtípilová

Stála u zrodu příměstských táborů v Dobříšku, byla dlouholetou lektorkou programů pro malé děti , absolvovala kurz „Vedoucí tábora akreditovaný MŠMT“, je cvičitelkou zdravotní tělovýchovy ČASPV, velkou zálibou jsou řemeslné práce, zejména pletení z pedigu. V současnosti pracuje v nemocnici jako radiologická asistentka.

 

Anna Vtípilová 

Studentka Hudební Akademie muzických umění, hraje na různé hudební nástroje, zejména na housle, mezi další zájmy kromě hudby a koncertování s kapelou patří procházky, čtení, kreslení a zájem o kulturu. Od 15 let vede výtvarné tábory.

 

Marcela Poborská

Od dětství se věnuje sportovním hrám a aerobiku, je absolventkou oborů zpěv a lidové tance v ZUŠ Dobříš.

Od 15 let se podílí na organizování táborů a práci s dětmi. V současné době podniká.

16. 7. – 20. 7. 2018 Výtvarně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

Hledáme posádku na naši loď, která se vydá na plavbu za pokladem napříč oceánem. Kdo má kuráž a odvahu, je vítán. Během plavby poznáte nové kamarády a zažijete spoustu dobrodružství. Otálet se nevyplatí, brzy vyplouváme. Přidejte se.

lektorský tým: Daniela Koubková, Václav Koubek, Barbora Dokulilová

23. 7. – 27. 7. 2018 Sportovně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

Přijďte s námi procestovat POUŠTĚ A PRALESY a najít indicie, které nás dovedou k pokladu. K tomu abychom dostali tyto indicie, se budeme muset seznámit s tamní přírodou. Proto vyzýváme vás, mladí cestovatelé, abyste se přidali k nám na tuto cestu.

Lektorský tým: Petra Šandlová ml., Petra Šandlová st., Jakub Bedřich

Petra Šandlová ml.

Studentka PřF UK, ráda sportuje. Jejími koníčky jsou: windsurfing, basketbal, volejbal, hudba, četba, kreslení. Od roku 2014 je vedoucí na LDT Blata. 

30. 7. – 3. 8. 2018 Výtvarně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

Společně zažijeme dobrodružné putování po stopách Nely a Staše. Budeme podle staré mapy objevovat cestu, kterou musely ztracené děti projít, aby se nakonec mohly vrátit zpět domů.

 

Lektorský tým: Klára Sudová, Markéta, Jakub Bedřich

 

Kronika tábora ZDE

 

6. 8. - 10. 8. 2018 Divadelně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

V dopoledních hodinách děti projdou tematickými hrami, kde si vyzkouší reagovat na své, ale i cizí pocity, nálady, povahy. Součástí těchto her je i pohybová průprava. Správné držení těla na jevišti, pohyb jako součástí postav, co můžeme pohybem vlastního těla vyjádřit, práce s rekvizitou. Nezapomínáme ani na hlas jako další vyjadřovací prostředek. Zaměření na správnou artikulaci, hlasitost, srozumitelnost. 
Odpoledne se budeme věnovat přípravě na hře či projektu. Kdy se děti stanou spoluautory inscenace. Součástí příprav bude i práce na kostýmech, kulisách, rekvizitách a vše co k tomu patří.

Lektorský tým: Andrea Krejčová, Tereza Nováková, Gabriela Brádková

Andrea Krejčová – divadelnice

Tereza Nováková -  scénáristka

Gabriela Brádková - studentka pedagogické střední školy

13. 8. – 17. 8. 2018 Výtvarně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

"Pouští a pralesem"- aneb co všechno na nás může čekat za rohem.

Nejenom výtvarné prázdninové putování po cestách i necestách.

 

Lektorský tým: Miro Pogran, Magdalena Pogranová, Johana Pogranová

 

Miro Pogran

akademický malíř, grafik a ilustrátor. Vystavoval v České republice i v zahraničí. Ilustroval řadu dětských knih. Více o něm se dozvíte zde.

 

Magdaléna Pogranová

Vysokoškolská studentka. Ráda sportuje. Má bohaté zkušenosti s dětmi a vedením táborů pro děti.

 

Johana Pogranová

Umělecky zaměřená středoškolačka

20. 8. – 24. 8. 2018 Sportovně zaměřený týden - TERMÍN OBSAZEN

Sportovně laděný příměstský tábor s tematickým prolínáním příběhu Pouští a pralesem (H. Sienkiewitz) v termínu 20.-24. 8. 2018 nabídne dětem nejen spoustu pohybu a pobytu na vzduchu, ale také hodně zábavy v podobě her a soutěží. Program týdenního tábora doplní i kreativní aktivity.

Lektorský tým: Magdaléna Pogranová, Tomáš Nytra, Johana Pogranová

                                              

Magda a Tomáš jsou vysokoškolští studenti, Johana je umělecky zaměřená středoškolačka, všichni rádi sportují a mají bohaté zkušenosti s dětmi, tábor tohoto typu nepovedou poprvé